HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Rooted in timeless design and elevated by rich leather upholstery, Hudson brings warmth, balance, and effortless sophistication to the living room. Featuring Italian leather, clean lines and tailored details give each piece a refined presence, while supportive cushions invite you to relax and settle in. Designed to work together seamlessly or stand confidently on its own — Hudson offers enduring comfort and classic style for spaces meant to be enjoyed every day.
| Leather | Yes |
|---|
| Collection | Hudson |
|---|---|
| Material | Leather |
| Type | Chairs |
| Carton Volume | 33.293 |
| Carton Weight | 66.500 lb |
| Weight | 123.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 42 × 39 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Hudson |
| Features | Leather |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.