HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
No need to sacrifice style just to seat all your guests. The Evelyn Smarthub provides the perfect addition to your sectional that helps fills your whole space with comfort you’ll just sink into. The main compartment fits belongings under the removable wood tray. Two cupholders provide a perfect spot for drinks while the storage pouch keeps remotes and more in reach. The ultimate in transitional style, bring home relaxation for the whole family with Evelyn.
| Cupholders | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
| Fabric | Yes |
| Collection | Evelyn |
|---|---|
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine |
| Carton Volume | 9.77 |
| Carton Weight | 64 lb |
| Product Weight | 64 lb |
| Material | Fabric |
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 15 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.