HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Looking for regal luxury in a traditional package? The search ends with the Bellevue King Panel Bed. With the rich whiskey brown finish, the Bellevue has beautifully crafted detailing that will make you want to look closer. The headboard and footboard feature a sleek chevron pattern to bring a classic look to your space. You’ll slumber in luxury, surrounded by the elegant, smooth traditional curves of the head and footboard. A true heirloom piece, the Bellevue brings regal luxury to last a lifetime.
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 228.640 |
| Carton Weight | 249.000 lb |
| Product Weight | 212.1 lb |
| Carton Volume | 18.890 |
| Weight | 212.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 81 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bellevue |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.