HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Regal elegance, in an on-trend traditional package sure to elevate your bedroom. With the rich whiskey brown finish and the eye-catching glint of a nailhead trim, the Bellevue queen bed has beautifully crafted detailing that will make you want to look closer. You’ll slumber in luxury, surrounded by the elegant, smooth traditional curves of the head and footboard, upholstered in creamy tan performance fabric. A true heirloom piece, the Bellevue brings regal elegance to last a lifetime.
| Fabric | Yes |
|---|
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 183.480 |
| Carton Weight | 242.000 lb |
| Product Weight | 209.9 lb |
| Carton Volume | 18.040 |
| Weight | 209.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 65 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bellevue |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.