HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Slumber in sophistication with this Ludwig king bed which features a sleek, upholstered headboard in a silt-colored fabric to harmoniously blend with any décor. Anchored with clean lines and tapered, splayed legs in classic mid-century styling, this bed is accentuated by a warm, walnut finish and chamfered edges for a sophisticated look. Also available in sizes from full to California King, the bed is smaller scaled to perfectly fit in any size bedroom. Timeless design and high-quality construction ensure the Ludwig bed can be enjoyed for generations to come.
| Fabric | Yes |
|---|
| Collection | Ludwig |
|---|---|
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 0.001 |
| Carton Weight | 127.000 lb |
| Product Weight | 127 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 16.390 |
| Weight | 127 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 79 × 48 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Ludwig |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.