HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Make a statement with the Verona dresser, designed for those seeking true transitional elegance. Its soft curved base details and rich medium brown oak finish create an elevated bedroom space. Fashioned from rubberwood solids and white oak veneers, and adorned with antique bronze hardware, this dresser is sure to be an enduring staple in your home. With ample space in six soft-closing drawers, the Verona is the ultimate in functionality and sophistication.
| Collection | Verona |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 0.001 |
| Carton Weight | 184.000 lb |
| Product Weight | 184 lb |
| Carton Volume | 18.970 |
| Weight | 184 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 67 × 55 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Verona |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.