HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The perfect centerpiece for your next dinner party, this gorgeous dining table brings the ultimate in transitional style. The deep ebony finish fits seamlessly with the rich brown base accents for an on-trend color combination. Meticulously crafted from rubberwood solids and oak veneers, this piece is built to be everlasting. Perfectly fitting into any space, this table can accommodate up to four guests. Rich colors and clean lines give this table true elegance.
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 12.340 |
| Carton Weight | 121.000 lb |
| Product Weight | 121 lb |
| Carton Volume | 12.329 |
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.