HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall entertainment console. This striking piece features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes. Meticulously crafted from poplar and rubberwood solids, oak veneers, and a deep ebony finish, this piece is built to be everlasting. The spacious 76” inch top, four storage cabinets with drawers provide ample space for all your entertainment essentials. The graceful namesake waterfall edges give this entertainment console true elegance.
| Storage | Yes |
|---|
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 25.333 |
| Carton Weight | 257.000 lb |
| Product Weight | 212.3 lb |
| Carton Volume | 32.876 |
| Weight | 212.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 76 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.