HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Revitalize your living room with the Eleanora ottoman, where timeless design meets personal style. This piece features a 6” square-tapered leg style, available in three beautiful finish options. Choose from a wide range of upholstery fabrics, including performance textiles designed to withstand everyday life. Thoughtfully crafted to fit seamlessly into your home, the Eleanora ottoman features refined welt detailing that bring elevated style to any space. Eleanora, the new standout of your living room.
| Fabric | Yes |
|---|
| Collection | Eleanora |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Product Weight | 26 lb |
| Carton Volume | 7.330 |
| Carton Weight | 26.000 lb |
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 30 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Eleanora |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.