HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Elegance meets functionality in the Hamilton ottoman. This gorgeous leather and brass ottoman can also become a coffee table perfect for adding some extra flair to your next cocktail hangout. Upholstered in a rich medium brown leather that is semi-aniline protected to stand up to everyday wear, the Hamilton ottoman is the missing piece for any modern space.
| Leather | Yes |
|---|
| Collection | Hamilton |
|---|---|
| Stocked Cover Options | 756-72 |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 23.950 |
| Carton Weight | 74.000 lb |
| Product Weight | 74 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 23.927 |
| Material | Leather |
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Hamilton |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.