HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Traditional elegance meets modern quality with the Sylvie bunching table. Standing stately on soft sloping curves in a rich chestnut finish, this table includes a drawer and lower shelf for all the extra storage you need. Made from rubberwood solids sure to withstand everyday wear, the Sylvie table is the perfect blend of antique style and modern craftsmanship. The gorgeous cathedral grain detailing on this piece makes it a true heirloom, sure to be a standout in your home for generations. For vintage-inspired elegance built to be everlasting, look no further than Sylvie.
| Storage | Yes |
|---|
| Collection | Sylvie |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Traditional |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 21.402 |
| Carton Weight | 99.000 lb |
| Product Weight | 99 lb |
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Sylvie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.