HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall rectangular coffee table with casters. Featuring a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, this table is distinguished by its striking waterfall edge and open shelf design. Use alone or pair it with the coordinating accent table for a tiered look and additional surface area. Convenient casters allow for easy movement and optimal placement as you entertain guests. This Waterfall coffee table is well-crafted from solid rubberwood and oak veneers and features a warm, light oak finish for lasting beauty.
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 19.067 |
| Carton Weight | 84.000 lb |
| Product Weight | 84 lb |
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.