HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Elevate the look of your living space with the Palette short bunching table, an alluring blend of European design and nature-inspired beauty. A light travertine stone top rests upon a contrasting, curved wood base, evoking the illusion of a floating surface. Part of a table collection with three distinct heights and sizes, the Palette short bunching table can be paired with other versions to create a layered, visually captivating look that expands surface space without crowding a room.
| Collection | Palette |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 10.623 |
| Carton Weight | 69.000 lb |
| Product Weight | 69 lb |
| Carton Volume | 8.114 |
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 15 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Palette |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.