HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance with the Normandy dining chair. Inspired by European architecture, this chair features a minimalist silhouette with soft curves and angles in an inviting, warm driftwood finish. Crafted with sustainability in mind, Normandy is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Pair it with the Normandy table and upholstered dining chair to create a sophisticated and harmonized look for your dining space.
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 6.125 |
| Carton Weight | 52.900 lb |
| Product Weight | 50 lb |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 19 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.