HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Athens large entertainment center makes a bold, grand statement that fills your space with a regal gravitas. A stately, noble silhouette, Athens fits perfectly into a transitional style. Beautifully fashioned from high-quality, ethically harvested rubberwood, this gorgeous piece comes in a decadent chocolate brown finish, guaranteed to bring everlasting quality. With a 92” top and two double-door cabinets with adjustable shelves, the Athens large entertainment center has all the storage you’ll need. For the best in sleek, glamorous functionality, Athens is the clear winner.
| Storage | Yes |
|---|
| Collection | Athens |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 30.000 |
| Carton Weight | 329.000 lb |
| Product Weight | 214 lb |
| Carton Volume | 42.933 |
| Carton Weight | 270.700 lb |
| Weight | 214 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 92 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Athens |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.