HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Sophistication meets rustic, industrial charm with the Millwork large entertainment center. Seamlessly blending high-contrast materials and finishes in perfect harmony, this piece makes a captivating statement in any living space. A textured steel frame is highlighted by warm copper undertones, while a distinctive 92” wood top exudes character with natural knots, subtle saw marks and a white cerused finish that accentuates the rich umber wood grain. Above the drawers and cabinets, open shelving offers both form and function, perfect for displaying curated décor, housing media components, or keeping everyday essentials within reach while maintaining an airy, balanced silhouette.
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 30.667 |
| Carton Weight | 300.000 lb |
| Product Weight | 230 lb |
| Carton Volume | 39.111 |
| Weight | 230 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 92 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.