HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Sophistication meets rustic, industrial charm with the Millwork round end table. Seamlessly blending high-contrast materials and finishes in perfect harmony, this table makes a captivating statement in any living space. A textured steel frame is highlighted by warm copper undertones, while a distinctive wood top and lower shelf exude character with natural knots, subtle saw marks and a white cerused finish that accentuates the rich umber wood grain.
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Carton Volume | 5.178 |
| Carton Weight | 40.000 lb |
| Product Weight | 40 lb |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.