HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The finishing touch of the Chevy collection, this ottoman allows you to kick back in full cloud like comfort. This on-trend ottoman is just what you need to top off your living room look. With a plush, durable top cushion to stand up to everyday wear, the Chevy ottoman is what your living room has been missing.
| Fabric | Yes |
|---|
| Collection | Chevy |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Style | Transitional |
| Product Weight | 30 lb |
| Carton Volume | 9.100 |
| Carton Weight | 30.000 lb |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 36 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Chevy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.