HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bring the future of relaxation to your living room with the Ranger loveseat. All of our cutting-edge relaxation features, in a show-stopping transitional package. Kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices charged up and within reach with USB-A and USB-C charging ports and wireless charging tray, located in the handy center console, complete with cupholders. It’s all possible with Ranger.
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
| Massage | Yes |
| Leather | Yes |
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 54.530 |
| Carton Weight | 332.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Material | Leather |
| Product Weight | 332 lb |
| Weight | 332 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 73 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Ranger |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.