HUGE Furniture Clearance - Click -> HERE <- Now!
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The perfect blend of modern sophistication and rustic charm, Millwork has it all. These dining chairs are the ideal blend of high-contrast materials and finishes, with the industrial and the domestic aesthetic coexisting in perfect harmony. Finished in a warm, umber wood tone that shines with a glow, these chairs bring personality. Crafted from high-quality oak veneers, these chairs are built to be everlasting, with strong character that will endure for generations.
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Type | Dining Chairs |
| Carton Volume | 8.703 |
| Carton Weight | 59.520 lb |
| Product Weight | 60 lb |
| Stocked Cover Options | 619-82 |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 23 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.